Home

Produkty Motion Capture

Co nowego Vicon Shogun 1.12
Co nowego Vicon Shogun 1.12
Promocja Hełm D4 Motion Capture
Hełm D4 Facegood

GrupaMY od wielu lat jest związana z tak innowacyjną i wpływową firmą jak VICON. Rozwiązania motion capture VICON są znane na całym świecie jako niezwykle dokładne i niezawodne, co sprawia, że są one nieocenionym narzędziem dla wielu branż, w tym dla przemysłu filmowego, gier wideo, inżynierii, sportu i medycyny.

Facegood
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem firmy Facegood produkującej niesamowite urządzenia do przechwytywania mimiki twarzy. System idealnie nadaje się do współpracy z mocapem całego ciała. Posiada odpowiednie synchronizatory umożliwiające za pomocą jednego klawisza nagrywać jednocześnie twarz i ciało

Czytaj więcej …

Manus Rękawice motion capture
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem firmy Manus produkującej niesamowite urządzenia do przechwytywania ruchu dłoni i palców. System idealnie nadaje się do współpracy z mocapem całego ciała. Posiada odpowiednie synchronizatory umożliwiające za pomocą jednego klawisza nagrywać jednocześnie palce i ciało

Czytaj więcej …

SuperNova

High-Visibility Active Standard

SuperNova opiera się na sukcesie rozwiązania Nova LED firmy Vicon, oferując aktywne śledzenie rekwizytów i obiektów nowej generacji w dużych i zaciemnionych środowiskach. Zaprojektowana w bezpośredniej odpowiedzi na zwiększone rozmiary i złożoność rejestrowania ruchu obserwowaną w wirtualnej produkcji, nasza nowo opracowana optyka zapewnia widoczność w zakresie 270 stopni przy stabilnych odległościach ponad piętnastu metrów – prawie dwukrotnie więcej niż w poprzedniej generacji.
Zobacz kartę katalogową

Ilustracja przedstawia sposób mocowania markerów aktywnych na kamerach filmowych w celu trakowania położenia

Kamery Vicon Valkyrie 26Mpx

Najważniejsze parametry nowych kamer motion capture Vicon Valkyrie
– Super rozdzielczość 26 Mpx, widzi najdrobniejsze detale
– Tryb pełnego podglądu video, ułatwi prawidłowe ustawienie kamer
– Klasa ochrony IP65, pracują nawet w deszczu
– Obiektyw o zmiennej ogniskowej, ułatwia dopasowanie
– Niesamowita prędkość sięgająca 2000 FPS, lider szybkości

Evoke 1.5

Vicon Evoke nowe wrażenia VR Wysoce zautomatyzowana platforma zapewnia pełną kontrolę, najlepsze śledzenie w czasie rzeczywistym na rynku i szybką zmianę gracza. Evoke zawiera „tryb bezgłowy” oraz w pełni funkcjonalny interfejs API poleceń i sterowania, umożliwiający połączenie z niestandardowymi aplikacjami hosta.


Pobierz ze strony Vicon

Evoke jest intuicyjny i zaprojektowany dla Origin, który łączy w sobie najlepsze technologie Vicon, aby stworzyć niezrównane, wciągające wrażenia VR całego ciała.

NEXUS 2.15 & CAPTURE.U 1.3.1 już dostępny

Vicon jest pierwszą firmą zajmującą się przechwytywaniem ruchu, która zapewnia dostęp do informacji z zestawu Augmented Reality Apple (ARKit 3) w celu oceny danych o ruchu za pomocą naszego nowego trybu wizualizacji AR w terenie, zawartego w Capture.U 1.3.1. Za pomocą ARKit firmy Apple możesz także przechwytywać i przeglądać dane dotyczące określonych kątów połączeń, mierzonych w stopniach, w czasie rzeczywistym z możliwością nakładania wideo.

Produkty

Software – Oprogramowanie to najważniejszy element systemu

Rewelacyjne oprogramowanie motion capture firmy Vicon ShogunRewelacyjne oprogramowanie zaprojektowane z myślą o potrzebach naszych klientów VFX, skorzystaj z naszego renomowanego oprogramowania i skróć czas produkcji. W zastosowaniach multimedialnych i rozrywkowych ożyw swoje postacie w wysokiej rozdzielczości.Czytaj więcej … NexusZaprojektowany z myślą o naukach przyrodniczych, Nexus ma wiele zautomatyzowanych funkcji, inteligentnego przetwarzania i elastycznych elementów sterujących. …

Przechwytywanie mimiki twarzy za pomocą systemu Facegood

Hełmy motion capture Facegood – bardzo lekkie P1 2022 Monocular SystemP1 2022 to profesjonalny, bezprzewodowy kask do rejestracji mimiki twarzy. Został wprowadzony na rynek przez firmę FACEGOOD. P1 2022 charakteryzuje się wyjątkowo niskimi opóźnieniami, przede wszystkim bardzo wysoką jakością i dokładnością. Reasumując – transmisją danych na odległość do 200 metrów to norma. Współpracuje z oprogramowaniem …

Kamery motion capture firmy Vicon, precyzja, jakość, nowoczesność.

Kamery Valkyrie to najnowszy produkt i najlepszy. Valkyrie Jedna kamera – cztery rozwiązania . Valkyrie to najpotężniejsza kamera do przechwytywania ruchu kiedykolwiek wprowadzony na rynek, oferowany w czterech różnych specyfikacje z czterema różnymi celami: rozdzielczość, szybkość, wartość i bez stroboskopu. Czytaj więcej … Odkryj możliwości kamer Vicon. 30 lat doświadczeń. Valkyrie Stworzona od podstaw w …

Co to jest Motion Capture? – Od czego zacząć?

Jak zbudować studio motion capture ?

Od czego zacząć? – to podstawowe pytanie. W tym tekście postaram się przybliżyć temat w jaki sposób wybrać odpowiednią konfigurację. Zrobię to na przykładzie systemu Vicon – jesteśmy oficjalnym dystrybutorem tego systemu na Polskę. Przed wyborem systemu motion capture należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań ale przed tym w skrócie do czego służy taki system.

Nie wdając się w szczegóły – do pomiaru współrzędnych xyz oraz rotacji obiektów w czasie w jakiejś zadanej przestrzeni. Czyli chcemy przełożyć na liczby zapisane w komputerze ruch obiektu w czasie i przestrzeni. I do tego jest nam potrzebny system motion capture.
Teraz kilka pytań.

 • do czego służą dane uzyskane z motion capture ?
  do gier filmów, badań inżynierskich, badań biomedycznych, i jeszcze innych
 • na jakim obszarze porusza się badany obiekt ?
  Czy to duży obszar 20x10x5m ?, czy dwa razy mniejszy ?, czy małe laboratorium 5x4m
 • ile obiektów chcemy śledzić naraz w tym samym czasie ?
  jako obiekt uważamy element o stałych wymiarach np.: głowa, dłoń, udo, pistolet, pudełko, autko robot itp. Czyli jeden aktor to kilkanaście połączonych obiektów, a jeden dron to jeden obiekt
 • jak szybko poruszają się obiekty ?
 • czy wewnątrz przestrzeni pomiaru są jeszcze inne przeszkody które przesłaniają widok
 • czy potrzebujemy dane w czasie rzeczywistym , czy wystarczą jak będą zapisane ?
 • z jaką dokładnością mają być przechwycone wartości położenia i rotacji ?

I jeszcze inne pytania, ale myślę że to są podstawowe które pozwolą oszacować koszty zakupu systemu motion capture.

Zaczniemy od oprogramowania .

 • Shogun – animacja, film, gry, rzeczywistość wirtualna.
 • Nexus – wszystko co wiąże się z pomiarami i badaniami biomedycznymi.
 • Tracker – to narzędzie do pomiarów inżynierskich, roboty jeżdżące, latające itp.

Czyli wybieramy oprogramowanie w zależności od potrzeb, zastosowania.

Kolejny etap to wybór rodzaju kamer i ich rozdzielczości.

 • Vicon Vero 2.2 to kamery o rozdzielczości 2.2Mpx . Świetnie nadają się do śledzenia zarówno markerów umieszczonych na robotach jak i na aktorach. Zaznaczę jeszcze że system motion capture Vicon głównie opiera się na idei przechwytywania pasywnych markerów. To znaczy kamery mają oświetlacze i świecą w kierunku markerów pokrytych materiałem refleksyjnym. Kamery Vero raczej przy obszarze do 10x5m.
 • Vicon Valkyrie to kamery o trzech rozdzielczościach 26Mpx, 16Mpx, 8Mpx. Do pomiarów biomedycznych zalecałbym kamery o wyższych rozdzielczościach zapewniających większą dokładność pomiaru. Kamery Valkyrie możemy stosować na większe przestrzenie ponieważ mają silniejsze oświetlacze i większą rozdzielczość.

Następny etap to ilość kamer.

Zasada jest taka aby marker był dobrze widoczny przez cały czas pomiaru powinny go widzieć w tym samym czasie minimum 3 kamery. Na stronie Vicon jest specjalna aplikacja pozwalająca w przybliżeniu oszacować ilość kamer https://www.vicon.com/visualization/
Oczywiście jest to pewne przybliżenie ale daje obraz jak kamery widzą przestrzeń. Zawsze prosimy o konsultacje z nami aby dobrać system na miarę.

Budżet

I na koniec to chyba najważniejsze. Jakim możemy dysponować budżetem. Aby uzyskać informację jaki potrzebujemy system i ile będzie kosztował proszę o kontakt z nami w celu opracowania wyceny. Wycena jest bezpłatna.

To tylko podstawowe informacje mające na celu przybliżenie tematu związanego z zakupem systemu motion capture. Jeśli mają Państwo pytania, proszę o kontakt, chętnie odpowiem.

Zobacz kamery Vicon

Kontakt – nie wahaj się nas zapytać

GrupaMY zaprojektujemy studio motion capture dla Ciebie.

Kamery Vicon to najlepszy produkt przechwytujący ruch obiektów w przestrzeni 3D

GrupaMY

Komputer Serwis Janusz Gajdecki

Siedziba:
51-141 Wrocław, M.Konopnickiej 24
Telefon: 883092338
email: animacja@grupamy.pl

Oprócz kamer motion capture znajdziesz u nas również

rękawice Manus oraz Face mocap Facegood

Tutoriale i pomoc na naszym kanale Youtube

Verified by MonsterInsights